به منظور بررسی چالش گل جالیز در زراعت کلزا و رهیافت های مدیریتی آن، سمپوزیوم علمی تحت عنوان " گل جالیز و مدیریت آن در زراعت کلزا" در نوزدهم اردیبهشت ماه 1402 در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان برگزار خواهد شد. در این سمپوزیوم، مهمترین دستاورده های تحقیقاتی مدیریت این گیاه انگل و همچنین چالش های مدیریتی موجود توسط دکتر مین باشی (عضور هیات علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی)، دکتر حق نما(مدیر حفظ نباتات استان گلستان) و دکتر علمدارلو(محقق شرکت کشت و توسعه دانه های روغنی) به بحث گذاشته خواهد شد. این سمپوزیوم به صورت حضوری و مجازی برگزار و علاقمندان از سراسر کشور می توانند در این رویداد علمی مشارکت و تجربیات خود رابه اشتراک بگذارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه سمپوزیوم تماس حاصل فرمایید.

         د

         مدیریت پایدار علف های هرز، رهایی از وابستگی به علف کش ها" عنوان سخنرانی است که به صورت مجازی توسط تئودور فردریک، کارشناس ارشد فائو، در روز چهارشنبه مورخ 28 اردیبهشت

          آخرین نشست تخصصی انجمن علوم علف های هرز ایران  در سال 1400 با عنوان " حذف علف کش ها از فهرست مجاز، رویکردها و پیامدها" در تاریخ 15 اسفند توسط آقای دکتر حمید رضا ساسان فر عضو هیات علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور برگزار شد. در این نشست که با حضور چهره های صاحب نظر در حوزه علف کش ها در پنل برگزار شد، مباحث مربوط به علف کش های غیر مجاز در کشور مطرح و بر لزوم تنظیم برنامه جهت جایگزینی آنها تاکید شد. جمع بندی این نشست طی نامه ای رسمی به سازمان حفظ نباتات اطلاع رسانی شد. برای مشاهده متن جمع بندی نشست اینجا را کلیک کنید. 

                                        6.1.9.0
           گروه دورانV6.1.9.0